Kako do ponudbe za kredit na spletu?
Ponudbo za kredit lahko pridobite kar na spletu. Poglejte si video kako preprosto slediti 6. korakom za pridobitev ponudbe za kredit po vaši želji.
Ločitev od (nekoč) ljubljene osebe zagotovo sodi med najbolj stresne dogodke v življenju in si je na začetku zveze ne moremo niti predstavljati. Pa vendar se številne zakonske zveze končajo na ta način. Po podatkih Statističnega urada Republike Slovenije se pri nas v zadnjih letih iz takšnih ali drugačnih razlogov loči približno 5.000 parov letno.
Kljub temu, da gre pri ločitvah za intimne in edinstvene zgodbe dveh posameznikov, pa se prav vsi pari ob ločitvi soočajo s skorajda identičnimi izzivi. Zakonca morata ob razvezi na novo urediti skupne pravne zadeve, se dogovoriti glede morebitnega skrbništva nad otroci in plačevanja preživnine, si razdeliti premoženje ali prevzeti dolgove.
Posledično za ločitev pregovorno velja, da je draga. Še posebej to velja, kadar bivša zakonca ne najdeta skupnega jezika in dogovore urejata na sodišču. Zato je zelo pomembno, da se partnerja pred uradno ločitvijo poskusita sama ali s pomočjo mediacije dogovoriti o ključnih vprašanjih ter poiščeta ustrezno strokovno pomoč preden se odločita za odhod na sodišče.
Pri reševanju tovrstnih zagat lahko pride zelo prav tudi sklenjena predporočna pogodba, v kateri je že vnaprej določeno, na kakšen način bosta partnerja reševala ključna vprašanja povezana z morebitno ločitvijo. Več o predporočni pogodbi izveste tukaj Predporočna pogodba: As v rokavu, za katerega upate, da ga nikoli ne boste potrebovali.
Stroški ločitve so odvisni od različnih dejavnikov, kot so stroški odvetnika in trajanje samega postopka.
Poleg enkratnih stroškov povezanih s prenehanjem zakonske zveze se po razvezi lahko pojavijo še drugi stroški, kot je denimo strošek plačevanja preživnine. Dodatno finančno breme pa lahko predstavlja razdelitev premoženja in neodplačani krediti.
Pari, ki jim sam postopek ločitve predstavlja preveliko finančno breme in ustrezajo določenim pogojem, lahko zaprosijo za subvencionirano pravno pomoč ob ločitvi. Ta delno sofinancira nastale stroške in takse povezane z urejanjem stikov z otroki, delitve skupnega premoženja ali določanja preživnine.
Skupni kredit ne sme biti ovira za ločitev, niti izgovor za vztrajanje v slabem zakonu, saj obstaja več možnosti, kako urediti to vprašanje.
Pomembno pa je, da se bivša zakonca dogovorita, katera od možnosti bi bila zanju najsprejemljivejša in da posledično poiščeta najboljšo možnost. Pri tem se velja obrniti na vašega bančnega svetovalca, ki vam bo predstavil vse možnosti in predlagal strokovne, varne in pravno ustrezne rešitve.
Na voljo je kar nekaj možnosti. Med najpogostejšimi so:
Kredit se lahko poplača s prodajo skupne nepremičnine, ki je bila financirana s stanovanjskim kreditom in obremenjena s hipoteko.
Če je prejeta kupnina višja od zneska, ki je potreben za poplačilo kredita, si preostanek partnerja razdelita. V večini primerov partnerja ta sredstva uporabita za reševanje novonastalega stanovanjskega vprašanja.
Eden od partnerjev prevzame hipotekarni kredit in od ločitve naprej sam plačuje obroke. Drugi partner preneha s plačevanjem kredita.
V tem primeru se partner, ki prevzame kredit, pogosto odloči za poplačilo partnerjevega deleža, ki je nastalo z dotedanjim odplačevanjem kredita. Tako postane samostojni lastnik hiše.
Poplačilo deleža je lahko velik finančni zalogaj, ki se pogosto financira z novim hipotekarnim kreditom.
Partnerja lahko po ločitvi še naprej skupaj odplačujeta kredit pod enakimi pogoji kot prej, v kolikor se tako dogovorita. Do takega dogovora pogosto pride, ko bivša zakonca tudi po ločitvi živita v isti hiši, na primer ko si jo razdelita na pol. Ali pa v primeru, da ima eden od partnerjev zagotovljeno stanovanje kje drugje, v skupni nepremičnini pa kljub temu želi ohraniti lastništvo, ki ga bo kasneje namenil otrokom.
Partner, ki želi ohraniti nepremičnino, nadaljuje s plačevanjem kredita. Drugi del kredita prevzame tretja oseba, na primer njegovi starši.
Drugi partner, ki je prenehal s plačevanjem kredita, ima še vedno lastniški delež na nepremičnini, skladno z odplačanim deležem kredita do prenehanja. V tem primeru se partnerja najpogosteje odločita za poplačilo lastniškega deleža.
Izbor najustreznejše možnosti je odvisen od konkretne situacije, zato se je pred odločitvijo smiselno posvetovati z vašim bančnim svetovalcem. Preberite si vse pomembne informacije o stanovanjskih kreditih.
Ločitev oziroma razhod pa je pogost tudi pri parih, ki živijo v zunajzakonski skupnosti. Število teh vez se pri nas že leta povečuje.
Tem parom so ob morebitnem razhodu na voljo enake možnosti glede reševanja skupne kreditne problematike kot uradno ločenim.
Ponudbo za kredit lahko pridobite kar na spletu. Poglejte si video kako preprosto slediti 6. korakom za pridobitev ponudbe za kredit po vaši želji.
Z izračunom kreditne sposobnosti banka preveri, koliko kredita vam lahko odobri glede na vaše finančno stanje. Preberite 10 najpomembnejših odgovorov na vprašanja o kreditni sposobnosti.
Običajno ta trenutek nastopi, ko iščete neko posebno storitev (recimo ugoden kredit) ali ko se pri vaši banki spremenijo pogoji ali stroški storitev.